100 wysp uratowanych do 2020 roku

ocean to każdy z nas

ocean nas
potrzebuje

Idea Corony powstała na plaży, pośród wód oceanu. Wierzymy, że takie życie, ze złocistym piaskiem pod palcami i powiewem morskiej bryzy to to, na co każdy zasługuje. To tam czujemy się jak w domu.
Dziś ten dom staje w obliczu śmiertelnego zagrożenia ze strony tworzyw sztucznych.
Materiał, którego używamy na co dzień, trafia do oceanu i zabija tamtejszą faunę oraz niszczy plaże. Dlatego razem z Parley stajemy do walki o uratowanie stu wysp do 2020 roku.

Post image 1

Istota problemu

Oceany wymierają na globalną skalę

85% tworzyw sztucznych nie jest ponownie wykorzystywane. Na każdy metr linii brzegowej co roku przypada tyle odpadów, ile zmieści się w 16 workach - większość to lekkie wyroby jednorazowe. Na przykład butelki PET, które nie rozłożą się przez ponad 500 lat. Rozwiązania wygodne dla nas są zabójcze dla przyrody. Oceany już teraz borykają się z problemem zanieczyszczenia plastikiem. Przez to cierpi cały wodny ekosystem.

Post image 2

Jak pomóc?

Unikaj plastiku, gdy tylko możesz

Plastik to jeden z najbardziej powszechnie używanych materiałów na świecie. Większość napojów i żywności jest pakowane w plastik, powstały z ropy naftowej. Staraj się nie używać plastiku w codziennym życiu - to pierwszy krok, by uratować oceany, który może zrobić każdy z nas. Jeżeli plastik wciąż będzie trfiać do środowiska, pozostanie tam na wiele lat, dlatego tak ważne jest ograniczenie jego użycia; aby nie trafiał więcej do oceanów.

Post image 3

Czas na czyny

Bo kochamy oceany

Nie możemy stać obojętnie i patrzeć, jak oceany wymierają. Dwie trzecie tlenu, którym oddychamy, powstaje właśnie tam. Jeżeli nie przestaniemy zanieszczyszczać wód plastikiem, nie będziemy mieli czym oddychać...

projekt

zabezpieczamy 100 wysp do 2020

Razem z Parley poprowadzimy kampanię edukacyjną mającą na celu uświadomienie zagrożeń i zmianę sposobu postrzegania gospodarki odpadami pośród lokalnych społeczności.

Poza tym podejmujemy działania, by zabezpieczyć plaże dla przyszłych pokoleń.

Zaczęliśmy w 6 regionach: w Meksyku, na Dominikanie, Malediwach, w Chile, Włoszech i Australii. To miejsca rozsiane po całym świecie, ponieważ problem zanieczyszczenia oceanów ma globalną skalę.

Map of the World

Podejmij
wyzwanie A.I.R.

Oddychamy powietrzem stworzonym przez ocean. Ocean daje nam życie... a my w zamian dajemy mu odpady. Czas odwrócić ten stan rzeczy. Razem.

Unikaj. Zapobiegaj. Zmieniaj. AIR to filozofia zapobiegania zanieczyszczeniom i zaproszenie dla Ciebie do działania.

Zobacz jak

Czyny brzmią głośniej niż słowa. Oczywiscie, jedna osoba nie zdziała od razu wszystkiego, ale każdy z nas może, swoimi codziennymi wyborami zrobić wiele. To od nas wszystkich zależy, jak będzie wyglądać przyroda w przyszłości. Jeszcze nie jest za późno.

Oto proste rzeczy, które pomogą Ci zastosować filozofię #ParleyAIR w walce z zanieczyszczeniem oceanów tworzywami sztucznymi.

Post icon 1

Krok 1

Zabierz kosz spod biurka

Człowiek przeciętnie produkuje 2,5 kg odpadów dziennie. Pierwszą zasadą filozofii AIR jest unikanie. Im lepiej zrozumiesz swoje nawyki, tym łatwiej będzie Ci je opanować. Brak pokusy pomoże Ci odmienić myślenie, rozpoznać i wyeliminować źródła nowych odpadów.

Jeśli nie możesz czegoś przetworzyć albo przeznaczyć na kompost, zastanów się czy w ogóle jest Ci potrzebne.

Post icon 2

Krok 2

To(rby) się nosi!

Co minutę używa się na świecie 2 miliony “reklamówek” - to daje 3 tryliony rocznie! Wiele z nich reklamowanych jest jako ekologiczne, jednak bardzo mały odsetek rzeczywiście jest ponownie przetwarzanych.

Nosząc wielorazową torbę z materiału, ratujesz środowisko i oszczędzasz pieniądze - bo nie bierzesz reklamówki przy kasie.

Post icon 3

Krok 3

Słomki już wyszły z mody

W Stanach zużywa się 500 milionów słomek dziennie. Siedząć w barze, masz w szklance przed sobą słomkę z materiału, który praktycznie się nie rozkłada... w dodatku nawet o nią nie prosiłeś.

Gdy zamawiasz napój, podziękuj i odmów plastikowej słomki. Bonusowe punkty za rozmowę z kierownikiem lokalu, by wprowadził rozwiązanie przyjazne dla środowiska.

Post icon 4

Krok 4

Rozmawiaj i uświadamiaj

Czyny brzmią głośniej niż słowa - to prawda. Jednak warto rozmawiać, zadawać odpowiednie pytania i uświadamiać innych, jaki problem stanowią obecnie plastikowe odpady. Całe społeczeństwo musi odmienić swój światopogląd.

Nie lekceważ swojej siły.

Podaj dalej

Udostępnij na swojej tablicy zdjęcie, oznacz znajomych
i pomóż nam informować innych.